martinske hole

MARCOWE WYPADY NA PROGNO

Nasza azymut to masyw Velka Luka, położny w pasmie górskim Wielkiej Fatry. To właśnie tamten łatwo dostępny grzbiet, odpowiednia izoterma, sprzyjające ukształtowanie terenu i efekty wiatrowe (występujące na wysokości 1400-1476m n.p.m.) sprawiły, że Martinske Hole stały się popularnym spotem snowkite’owym na Słowacji! Dlatego latanie w tamtym miejscu, podobnie jak i na Pilsku, to świetny wstęp do wejścia w świat snowkitingu wysokogórskiego. Wyjazd i doświadczenie tego miejsca to świetna przygoda, progres i wspomnienia na lata!

Znajduje się tam również ośrodek narciarski WINTER PARK MARTINKY który oferuje 12 tras narciarskich o różnym stopniu trudności i łącznej długości 13km (idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy). Ponadto, w okolicy znajduje się wiele tras służących do uprawiania narciarstwa biegowego, szlaków do wędrówek pieszych czy wypraw na desce splitboard lub nartach skiturowych. Sezon trwa tutaj przeważnie od grudnia do końca marca / początku kwietnia, a pierwsze wzmianki o jeździe na nartach w tym miejscu pochodzą aż z 1921 roku.

DOJAZD NA MIEJSCE

NAWIGACJA Z MAPĄ GOOGLE – KLIKNIJ

Dojazd do ośrodka nie należy do nudnych! W pierwszej kolejności musimy wspiąć się od miejscowości Martin (400m) na wysokość górnego parkingu 1000-1200m n.p.m. – odcinkiem drogi, który zimą działa jednostronnie przez 15km. Ruch w górę prowadzony jest wtedy do godziny 12.00, natomiast w dół można zjeżdżać od godziny 19.00 (opłata przy wjeździe wynosi 10eu.)

Z parkingu na szczyt dostaniemy się wyciągiem orczykowym (w cenie 10eu) lub spacerem wzdłuż nartostrady. Dojście piechotą trwa od 30-60 minut w zależności od jakości śniegu i kondycji osób idących. Droga jest łatwa i nie posiada stromszych odcinków. Na parking dostaniemy się zjeżdżając przy użyciu nart lub snowboardu.

SPOT SNOWKITE

Główne miejsce do latania to przestrzeń ok. 500 x 1000 m2 z charakterystycznym siodłem idącym przez środek spotu. Spot obsługuje wszystkie kierunki wiatrowe. Jest to według nas świetne miejsce dla osób, które uczą się podstaw lub doskonalą zdobyte już umiejętności. Świetnie odnajdą się również profesjonaliści! Znajduje się tam kilka niedużych zboczy, które przy odpowiednim kierunku umożliwiają ciekawą wspinaczkę lub zloty.

Więcej informacji na temat spotu oraz ich aktualizacje, będziemy wrzucać w treści tej strony na bieżąco!

ZAKAWTEROWANIE

Chata Javorina (1415m n.p.m.) to nowoczesny budynek z pełnym wyposażeniem i dużymi panoramicznymi oknami na dole w restauracji z widokiem na Turczańską Kotlinę, Wielką Fatrę i Kremnickie Wierchy, naprzeciwko Krywańskiej Małej Fatry i bardziej odległe Choczańskie Wierchy lub Tatry. Chata Javorina działa od listopada 2020 roku, czynna jest przez cały rok w godzinach 8:00 – 21:00. Na miejscu znajduje się restauracja samoobsługowa z odpowiednio szeroką ofertą potraw i napojów, miejsca do siedzenia na zewnątrz. Istnieje możliwość zakwaterowania w domku, łącznie 24 miejsca noclegowe w pięciu pokojach, toalety i wspólne prysznice z ciepłą wodą. Cena noclegu wynosi 20 EUR, za pokój dwuosobowy płacisz 50 EUR, natomiast możliwość biwakowania w domku za 5 EUR.

NA MIEJSCU

Jesteśmy przy każdej wyżowej prognozie z wiatrem, prowadzimy szkolenia od zera i z wody na śnieg, które można zarezerwować telefonicznie lub przez kontakt w naszych kanałach SM, wynajmujemy skrzydła na czas lub udostępniamy całą bazę skrzydeł na dzień lub wspólnie spędzony weekend! Zapraszamy do kontaktu w sprawie szkoleń i dołączania na wspólne sesje!

Następny wyjazd planujemy w dniu …

czekamy na Ciebie

NAPISZ

Jeżeli zainteresowałeś się ofertą i chcesz dołączyć do wyprawy na Słowackie Martinky!

Email

snowkitepilsko@gmail.com

KONTAKT

+48 516 832 814 – Kamil              +48 503 735 103 – Piotrek

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ